כאן מתחילים

יצא לכם לבקר ברשת יפה ואטרקטיבית בקניון ולתהות כמה באמת היא מרוויחה? כיצד בדיוק עובד המנגנון העסקי שלה? מה השווי שלה? ומה העוצמה הפיננסית שלה להתפתח הלאה? ככל שכן, אז חשוב שתדעו שבאמצעות שימוש בכלים החשבונאיים הכי בסיסיים ניתן להבין זאת בקלות!

האתר מציע מגוון כלים ללימוד עצמי בחשבונאות למתחילים, באופן מודולרי הבנוי מ-10 שלבים שמאפשר לכל אחת ואחד לבצע התאמה אישית:

לימוד עצמי של חשבונאות ב- 10 שלבים

(*) בלחיצה על כל שלב תופנו לעמוד הרלוונטי

החשבונאות חיונית להבנת הסביבה העסקית והכלכלית והיא למעשה הכלי היחיד שיש למשקיעים בשוק ההון להבין את טיב ההשקעה שלהם. החשבונאות, שמכונה גם “שפת העסקים”, מתרגמת למעשה את העולם העסקי למונחים כספיים.

לחשבונאות יש שימושים רבים בכל נקודה בעולם העסקים, החל מהערכת שווי עסקים, דרך תשלומי המס שמשלמות החברות ועד פיקוח רגולטורי על בנקים וחברות ביטוח. מעבר לכך, ללא החשבונאות שוקי ההון לא היו יכולים להתקיים.

גם ברמה הניהולית, החשבונאות מאפשרת למנכ”לים לקחת אחריות ולקבל החלטות בראייה ארוכת טווח, בכך שהיא מספקת תמונה מלאה של המצב הכלכלי של החברה בעקבות כל החלטה עסקית או אירוע ועד כמה המודל העסקי שלה חזק.

חשבונאות ודוחות כספיים אלו מושגים כמעט זהים וניתן לצורכי המחשה להקביל את החשבונאות לתוכנה ש”יושבת” על האר-דיסק שהוא הדוחות הכספיים.

התכנים כוללים מיני קורס במושגי יסוד, מבנה דוחות כספיים, טיפול בסעיפים בסיסיים, דוח תזרים מזומנים, דוחות מאוחדים ועקרונות חשבונאיים מקובלים. כמו כן, ישנם תרגולים עצמיים שמסייעים בהבנת החומר הנלמד.

רקע בחשבונאות